• Vážení rodičia a priatelia MŠ, aj tento rok môžete venovať 2 % dane našej materskej škole.
          • DEŇ NARCISOV 18. 4. 2024

Vážení rodičia, spoluobčania,

naša materská škola sa zapojila do 28. ročníka verejno-prospešnej finančnej zbierky Deň narcisov na pomoc onkologickým pacientom Liga proti rakovine, a tým sa stala jej spoluorganizátorom.
            Zbierka sa bude konať dňa 18. apríla (štvrtok) v čase od 7:00 hod. do 16:30 hod. Svoj príspevok môžete odovzdať do zapečatených pokladničiek nachádzajúcich sa v MŠ.
            Pre rodičov budú pokladničky k dispozícii v triedach, pre verejnosť na zazvonenie pri hlavnom služobnom vchode do 15:00 hod.
            Ďakujeme, že pomáhate.

• Fidlikanti deťom - Vandrovali husličky

Do fotogalérie bol pridaný nový album Fidlikanti deťom - Vandrovali husličky.

Deťom prišli do našej škôlky porozprávať o ľudových hudobných nástrojoch a zaspievať Fidlikanti - Jožko a Aďo. Hravou formou i piesňami deťom prezentovali krásu ľudových tradícií a folklóru. Na koncerte si spoločne zaspievali ich najväčšie hity, aj veselé ľudové pesničky. Poriadne si spolu zatancovali a zahrali hry. Spoznali rôzne slovenské ľudové hudobné nástroje: fujaru, koncovku, drumbľu, gajdy, píšťalky, husličky, cimbal. Výchovný koncert bol financovaný vďaka príspevku SRRZ-RZ pri MŠ Láb.

• Plavecký výcvik Motýliky a Včielky

Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik Motýliky a Včielky.

Plávanie patrí medzi športy, ktoré najviac a najefektívnejšie rozvíjajú základné funkcie detského organizmu, prospieva obehovému systému, uľahčuje cirkuláciu krvi, zapája celý pohybový aparát, posilňuje dýchacie svaly a zvyšuje kĺbovú pohyblivosť. Aj preto je pre deti veľmi prínosný plavecký kurz už v materskej škole. Tento rok sme kurz realizovali v dopoludňajších hodinách od 25.3. do 28.3.2024 na krytej plavárni ŠH Malina v Malackách. Deti sa hravou formou zoznamovali s vodným prostredím, s technikou plávania, s bezpečnosťou počas pohybu v bazéne. Vplyvom vzduchu, vody, tepla či chladu si deti otužovali svoje zdravie a zvyšovali odolnosť. Hlavný dôraz sa kládol na individuálny prístup, zohľadňujúci fyzickú zdatnosť, návyky na pohyb vo vodnom prostredí a na individuálne požiadavky dieťaťa. Plavecký výcvik mal úspe

• Volkswagen
      • Nivam