• História školy

• Materská škola v Lábe bola založená v roku 1947 pod názvom "Štátna detská opatrovňa". Táto opatrovňa patrila pod riaditeľstvo ZDŠ a prvou riaditeľkou bola Anna Maštrlová. V roku 1949 sa detská opatrovňa oddelila od ZDŠ a vznikla terajšia materská škola. Do roku 1953 bola MŠ umiestnená v budove, ktorej pôvodným vlastníkom bol židovský občan Lábu. Umiestnenie bolo len provizorné, nevyhovovalo ani po stránke hygienickej, ani priestorovej. Od 1. septembra 1953 prevzala tieto miestnosti pre svoju činnosť školská stravovňa pri OSŠ v Lábe a MŠ bola umiestnená v konfiškovanom dome Františka Kovára. Kapacita detí bola nízka a záujem zo strany rodičov o umiestnenie detí do materskej školy veľký, preto bolo nutné riešiť otázku výstavby novej materskej školy. Prvé prípravy na výstavbu novej účelovej budovy MŠ sa začali v roku 1974 až 1975. Väčšinu prác na stavbe urobili občania sami v akcii "Z" a to zásluhou terajšieho predsedu MNV pána Lipku. Napriek nemnohým prekážkam sa podarilo novú Materskú školu v Lábe po 22 mesiacoch otvoriť 6. septembra 1976. Vo funkcii riaditeľky MŠ pôsobila pani Anna Zálesňáková, ktorá sa výrazne podieľala na výchovno-vzdelávacom rozvoji Materskej školy v Lábe od roku 1970 až do roku 1991. Od roku 1991 do roku 2004 pôsobila vo funkcii riaditeľky MŠ v Lábe pani Helena Petrovičová, následne od roku 2004 do roku 2019 pani Mgr. Miriam Vicenová. Od roku 2019 po súčasnosť zastáva post riaditeľky školy pani Mgr. Dagmar Blažíčková.