• Vianočné posedenie a Ježiško v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné posedenie a Ježiško v MŠ.

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku - Vianoce, kedy by sme sa mali spomaliť, precítiť čaro adventu a pokoja. Posledný adventný týždeň tomu nebolo inak ani v našej škôlke. Užívali sme si všetky vianočné tradície a vyvrcholením bolo sviatočné posedenie detí v triedach a slávnostná vianočná besiedka nesúca sa v znamení slovenských tradícií. Potom naše deťúrence čakala bohatá nádielka pod stromčekom. Za túto detskú radosť veľmi pekne ďakujeme spolupráci SRRZ-RZ pri MŠ Láb a pani učiteľkám za pomoc pri vybavovaní pošty Ježiškovi. ;-)

• Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že materská škola bude počas vianočných prázdnin zatvorená v dňoch od 23.12.2023 do 7.1.2024.

Prevádzka MŠ začína 8.1.2024 /pondelok/.

• Medovníkovo v našej škôlke

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medovníkovo v našej škôlke.

Pečenie vianočného pečiva je neodmysliteľnou súčasťou tradícií Vianoc. V piatok sa naši malí pekári pustili do práce a celou škôlkou niesla vôňa medovníkov. Každý jeden sa tešil z dobre vykonanej práce a z vydareného medovníčka.

• Návšteva GAMA pekárne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva GAMA pekárne.

Aj naši najmenší z tried Lienky a Žabky sa počas adventu vybrali na exkurziu do pekárne v Plaveckom Štvrtku. Za asistencie pani Ivky Penciakovej si vyskúšali pečenie tradičných vianočných koláčov - medovníčkov. Veľmi pekne ďakujeme pekárni i pani Ivke za túto krásnu vianočnú skúsenosť a pani učiteľkám za obetavú starostlivosť.

• Mikuláš v našej obci 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v našej obci 2023.

Počas popoludnia 2. adventnej nedele sme boli súčasťou tradičnej sviatočnej atmosféry v obci. Mikuláša s anjelmi prišli básničkami i pesničkami potešiť škôlkari z tried Motýlikov a Včielok. Spoločne s ostatnými deťmi, rodičmi a obyvateľmi Lábu sme tak zdieľali radosť a čaro adventného obdobia.

• Mikuláš v MŠ 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v MŠ 2023.

Dnes sme u nás privítali vzácnu návštevu - Mikuláša s anjelikom. A keďže naše deti celý rok poslúchali :-) - prišli bez čertiska. Atmosféru adventu nám umocnila aj krásna snehová nádielka. Mikulášsku zábavu si deťúrence užili spoločným tancom a spevom a Mikuláša obdarili krásnymi básňami. Samozrejme nechýbali Mikulášske dary, za ktoré ďakujeme SRRZ-RZ pri MŠ Láb.