• Dental Alarm 1.časť

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dental Alarm 1.časť.

Spoločne s deťmi zo Včielok a Motýlikov sme sa zapojili do osvetového projektu Dental Alarm. Celé "školenie" pozostáva zo štyroch návštev v triede škôlkarov, pričom jedna trvá 45 minút a na každú sú pripravené iné témy, aktivity a darčeky. Cieľom je deťom správne vysvetliť všetko okolo zúbkov a pomôcť im vybudovať správne návyky. Tie neprávne totiž spôsobujú zubné kazy a krvácajúce ďasná, ktoré vedú k bolesti, prebdeným nociam, opuchnutým lícam a často aj k strachu z ošetrenia a k celoživotnej traume z prostredia zubnej ambulancie.

• Oznam

• Pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 11.1.2024 (vo štvrtok) o 17.00 hod. v triede Včielky (Pavilón D).

• Poďakovanie

• Sme radi, že aj vďaka našim deťom a ich rodičom sme boli súčasťou krabičiek s kúskom srdca.

• Vianočné posedenie a Ježiško v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné posedenie a Ježiško v MŠ.

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku - Vianoce, kedy by sme sa mali spomaliť, precítiť čaro adventu a pokoja. Posledný adventný týždeň tomu nebolo inak ani v našej škôlke. Užívali sme si všetky vianočné tradície a vyvrcholením bolo sviatočné posedenie detí v triedach a slávnostná vianočná besiedka nesúca sa v znamení slovenských tradícií. Potom naše deťúrence čakala bohatá nádielka pod stromčekom. Za túto detskú radosť veľmi pekne ďakujeme spolupráci SRRZ-RZ pri MŠ Láb a pani učiteľkám za pomoc pri vybavovaní pošty Ježiškovi. ;-)

• Oznam

• Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že materská škola bude počas vianočných prázdnin zatvorená v dňoch od 23.12.2023 do 7.1.2024.

Prevádzka MŠ začína 8.1.2024 /pondelok/.

• Medovníkovo v našej škôlke

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medovníkovo v našej škôlke.

Pečenie vianočného pečiva je neodmysliteľnou súčasťou tradícií Vianoc. V piatok sa naši malí pekári pustili do práce a celou škôlkou niesla vôňa medovníkov. Každý jeden sa tešil z dobre vykonanej práce a z vydareného medovníčka.

• Návšteva GAMA pekárne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva GAMA pekárne.

Aj naši najmenší z tried Lienky a Žabky sa počas adventu vybrali na exkurziu do pekárne v Plaveckom Štvrtku. Za asistencie pani Ivky Penciakovej si vyskúšali pečenie tradičných vianočných koláčov - medovníčkov. Veľmi pekne ďakujeme pekárni i pani Ivke za túto krásnu vianočnú skúsenosť a pani učiteľkám za obetavú starostlivosť.

• Mikuláš v našej obci 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v našej obci 2023.

Počas popoludnia 2. adventnej nedele sme boli súčasťou tradičnej sviatočnej atmosféry v obci. Mikuláša s anjelmi prišli básničkami i pesničkami potešiť škôlkari z tried Motýlikov a Včielok. Spoločne s ostatnými deťmi, rodičmi a obyvateľmi Lábu sme tak zdieľali radosť a čaro adventného obdobia.

• Mikuláš v MŠ 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v MŠ 2023.

Dnes sme u nás privítali vzácnu návštevu - Mikuláša s anjelikom. A keďže naše deti celý rok poslúchali :-) - prišli bez čertiska. Atmosféru adventu nám umocnila aj krásna snehová nádielka. Mikulášsku zábavu si deťúrence užili spoločným tancom a spevom a Mikuláša obdarili krásnymi básňami. Samozrejme nechýbali Mikulášske dary, za ktoré ďakujeme SRRZ-RZ pri MŠ Láb.

• Mikuláš v obci

• MIKULÁŠ V LÁBE 2023: Sviatočná atmosféra pre celú rodinu

Kedy: Nedeľa 10. decembra 2023

Čas: 14:00 hod

Miesto: Parkovisko pri obecnom úrade

Pozývame vás na náš tradičný Mikulášsky deň, ktorý prinesie radosť a veselosť pre všetky deti, rodičov a obyvateľov našej obce.

Program:

Vystúpenie našich talentovaných detí

Zábavný sprievodný program pre všetky vekové kategórie

Bohaté občerstvenie pre malých aj veľkých

A samozrejme, Mikuláš už teraz balí pre každé dieťa sladké prekvapenie!

Nezabudnite sledovať našu stránku pre ďalšie aktualizácie.

• Návšteva Bratislavského bábkového divadla

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva Bratislavského bábkového divadla.

Dnes sme sa so Včielkami a Motýlikmi vybrali do Bratislavského bábkového divadla na predstavenie Vincent a Víchrica. A o čom bol príbeh? Keď si malá Ema uvedomí, že rodičia sa už nesprávajú k sebe tak pekne ako predtým, rozhodne sa prísť tomu na kĺb. Spolu s bláznivou susedkou a babkou sa pustia do pátrania a odhalia, že za nepohodu v rodine môže Vincent, nesmelý pán, ktorý z nedostatku objatí a pusiniek chradne. Objatie je cesta do srdca a to Vincentovo je prázdne. Na to, aby si otecko s mamičkou zase našli k sebe cestu, musí Ema Vincentovi pomôcť a nájsť mu niekoho, kto by ho mal rád. A tak sa Ema, susedka a babička pustia do akcie. Z hľadania priateľky pre Vincenta sa stane radostná a trochu divoká hra, ktorá má všetky predpoklady skončiť sa dobre. Na záver sme si spolu s hercami aj zatancovali. Deti odchádzali z predstavenia s príjemným pocitom a poznatkom, aké je objatie v živote človeka dôležité.

• Lego výlet do škôlky 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lego výlet do škôlky 2023.

Dnešný Lego výlet do škôlky sa niesol v znamení konštruktérov kolotočov. ;-) Okrem zábavy - čo je najdôležitejším benefitom - stavebnica Lego rozvíja jemnú motoriku, komunikáciu a tímovú prácu, matematické a vedecké zručnosti, pozornosť a koncentráciu. Naši malí konštruktéri si pod vedením lektorky Andrejky upevnili sebavedomie, keď zvládli zostaviť podľa návodu úžasné umelecké dielo.